Αρχική / ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ / ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

04/08/2022 12:15 μμ

Τον Οκτώβριο του 2024 θα προβληθεί η συνέχεια του ψυχολογικού θρίλερ «Joker», που έχει κερδίσει Όσκαρ και βασίζεται σε χαρακτήρες της DC Comics. Την ανακοίνωση της πρεμιέρας έκανε, την Τετάρτη, εκπρόσωπος της εταιρίας διανομής της ταινίας Warner Bros. Όπως αναμεταδίει

Η ταινία Spencer ανήκει σε αυτές που καλούμε «πολυαναμενόμενες».   Γιατί κάθε παραγωγή σχετική την πριγκίπισσα Diana τραβάει το ενδιαφέρον του κοινού. Η ζωή της, άλλωστε, είχε συνδεθεί με ποικίλες εξελίξεις και σκάνδαλα και σίγουρα για το παλάτι αποτελούσε «κόκκινο

Μια γαλλική ανάλαφρη γαλλική κωμωδια, παραγωγής 2022, που καταπιάνεται με τις δεύτερες ευκαιρίες, τη δύναμη της μουσικής και την κοινωνική διαστρωμάτωση που μόνο η τέχνη μπορεί να την εξισώσει.   Αν μείνετε στην πόλη αυτό το Παρασκεοσαββατοκύριακο, απολαύστε την στο

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ / Πιο πρόσφατα

28.07.2022 | 12:32 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

28.07.2022 | 12:32 μμ

«Ασανσέρ για Δολοφόνους»: Το απολαυστικό φιλμ νουάρ που βλέπεται και ξαναβλέπεται!

Ένα από τα πλέον κλασσικά φιλμ νουάρ, που αφηγείται μία πανέξυπνη ιστορία αγωνίας παίζεται σήμερα και αύριο στο θερινό σινεμά Ναταλί.   Προμηθευτείτε εκπτωτικό εισιτήριο GoodDeals πατώντας εδώ!   Παρά τα 46 ολόκληρα χρόνια που πέρασαν από τη δημιουργία της,

27.07.2022 | 2:13 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

27.07.2022 | 2:13 μμ

«Υγρή Γη»: Ένα περιβαλλοντικό θρίλερ από τον Ινάκι Σάντσεζ Αριέτα!

Τοποθετημένο σε ένα τοπίο άγριας ομορφιάς που απειλείται με ερημοποίηση, αυτό το περιβαλλοντικό θρίλερ αναδεικνύει την σύγκρουση μεταξύ απαρχαιωμένων παραδόσεων και μοντέρνων ευαισθησιών.   Δείτε το trailer:     Προμηθευτείτε εκπτωτικό εισιτήριο GoodDeals πατώντας εδώ!   Υπόθεση: Ένας διακεκριμένος Ισπανός

26.07.2022 | 12:51 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

26.07.2022 | 12:51 μμ

«Μαγνητικά πεδία»: Το ελληνικό τρυφερό road movie στο cine Απολλων!

Το σκηνοθετικό ντεμπούτο του Γιώργου Γούση είναι αυτή η πολύ τρυφερή ταινία μεγάλου μήκους που έχει ήδη αποσπάσει διθυραμβικές κριτικές και βραβεία.   Δείτε την ταινία με εκπτωτικό εισιτήριο GoodDeals πατώντας εδώ!   Τα «Μαγνητικά Πεδία» ήταν ο μεγάλος νικητής

25.07.2022 | 1:40 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

25.07.2022 | 1:40 μμ

«Ζητείται Ψεύτης» στο θερινό σινεμά της Κρύας Βρύσης (VIDEO & ΦΩΤΟ)

Με μια απολαυστική κωμωδία ξεκινάει η εβδομάδα στο θερινό σινεμά στην Κρύα Βρύση. Η κορυφαία πολιτική σάτιρα του Δημήτρη Ψαθά «Ζητείται Ψεύτης», που αναφέρεται στις πελατειακές σχέσεις των πολιτικών με τους ψηφοφόρους τους… θα προβληθεί σήμερα Δευτέρα στις 21.15 στο

23.07.2022 | 8:39 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

23.07.2022 | 8:39 μμ

Χοακίν Φίνιξ: Απίστευτη αμοιβή για να παίξει στο Joker 2 – Του δίνουν 20 εκατομμύρια δολάρια

Ο Χοακίν Φίνιξ πρόκειται να πρωταγωνιστήσει και δεύτερη φορά στην ταινία του Τοντ Φίλιπς «Joker».   Ο σκηνοθέτης πριν από μερικές εβδομάδες, είχε επιβεβαιώσει τη συνέχεια της επιτυχημένης ταινίας του 2019, δημοσιεύοντας μια σειρά εικόνων στο Instagram, συμπεριλαμβανομένου ενός κόκκινου εξώφυλλου σεναρίου

21.07.2022 | 8:00 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

21.07.2022 | 8:00 μμ

Βραβεία Όσκαρ: Πρόσκληση για κατάθεση ταινιών για να εκπροσωπήσουν την Ελλάδα

Ξεκινά η διαδικασία για την επιλογή της ταινίας που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στην 95η διοργάνωση των βραβείων Όσκαρ  της Αμερικανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου με την πρόσκληση που απευθύνει το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμούστους ενδιαφερομένους να συμμετάσχουν στη διαδικασία και να

20.07.2022 | 1:31 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

20.07.2022 | 1:31 μμ

«Ο χειρότερος άνθρωπος στον κόσμο» του Γιοακίμ Τρίερ απόψε στο θερινό ΑΠΟΛΛΩΝ!

Η απρόβλεπτη φύση του έρωτα και τα μυστήρια της επιθυμίας γίνονται μια πνευματώδης κομεντί στα χέρια του καταξιωμένου σκηνοθέτη Γιοακίμ Τρίερ!   Προμηθευτείτε εκπτωτικό εισιτήριο από την GoodDeals εδώ!   Πανάξιο βραβείο ερμηνείας του Φεστιβάλ Καννών στην Ρενάτε Ρέινσβε, πρωταγωνίστρια-αποκάλυψη

18.07.2022 | 4:44 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

18.07.2022 | 4:44 μμ

«Elvis»: Ένα πλούσιο μουσικό έπος που δεν πρέπει να χάσετε!

Η ιστορία του Elvis (Όστιν Μπάτλερ) μέσα από το πρίσμα της πολύπλοκης σχέσης του με τον αινιγματικό μάνατζερ του, «Συνταγματάρχη» Τομ Πάρκερ (Τομ Χανκς).   Ειπωμένη από την οπτική του Πάρκερ, η ταινία βυθίζεται στη σύνθετη δυναμική ανάμεσα στους δύο

11.07.2022 | 10:30 πμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

11.07.2022 | 10:30 πμ

«Bonnie and Clyde»: Με cinema menu & απεριόριστη κατανάλωση Pop Corn & Nachos για 2 άτομα!

Φέτος το καλοκαίρι οι Τετάρτες ανήκουν στα Cinema Nights του Hyatt Regency Thessaloniki!     Απολαύστε δροσερές βραδιές και αγαπημένες ταινίες by the pool στον pop-up θερινό κινηματογράφο του Hyatt Regency Thessaloniki, γευτείτε το ειδικό cinema menu και ζήστε τις

07.07.2022 | 3:24 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

07.07.2022 | 3:24 μμ

«Θεέ μου τι σου κάναμε 3»: Στο σινέ ALEX με έκπτωση GoodDeals!

Το θερινό σινεμά Alex στην Ολύμπου, στο κέντρο της πόλης, είναι μια πραγματικά ωραία πρόταση για όσους μένου στην πόλη τα ράθυμα ζεστά βράδια του Ιούλη.   Το «Θεέ μου τι σου κάναμε 3», μια multi culti γαλλική κωμωδία που

01.07.2022 | 2:16 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

01.07.2022 | 2:16 μμ

«Hair»: Το κορυφαίο αντιπολεμικό μιούζικαλ με ελέυθερη είσοδο στο Λιμάνι! (VIDEO)

Το φεστιβάλ κινηματογράφου Θεσσαλονίκης μας χαρίζει αξέχαστες κινηματογραφικές εμπειρίες κάτω από τα αστέρια στα πιο αγαπημένα σημεία της Θεσσαλονίκης: το Λιμάνι και την πλατεία Αριστοτέλους.   Την Τρίτη 5 Ιουλίου 2022 δίνουμε ραντεβού στο Λιμάνι, για να δούμε το περίφημο

29.06.2022 | 4:20 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

29.06.2022 | 4:20 μμ

Δήμος Παύλου Μελά: 70 δωρεάν προβολές στο Θερινό Σινεμά Τζένη Καρέζη!

Το ραντεβού των σινεφίλ της Θεσσαλονίκης στον αγαπημένο θερινό κινηματογράφο «Τζένη Καρέζη» του Δήμου Παύλου Μελά επιστρέφει!   Από την Πέμπτη 30 Ιουνίου μέχρι και την Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου το ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ καλεί τους κατοίκους του Δήμου Παύλου Μελά και

21.06.2022 | 3:36 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

21.06.2022 | 3:36 μμ

Σινεμαδάκι στην πισίνα για 2 άτομα με cinema menu & απεριόριστη κατανάλωση Pop Corn & Nachos!

Φέτος το καλοκαίρι οι Τετάρτες ανήκουν στα Cinema Nights του Hyatt Regency Thessaloniki!   Απολαύστε δροσερές βραδιές και αγαπημένες ταινίες by the pool στον pop-up θερινό κινηματογράφο του Hyatt Regency Thessaloniki, γευτείτε το ειδικό cinema menu και ζήστε τις σινεφίλ

21.06.2022 | 3:18 μμ

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

21.06.2022 | 3:18 μμ

7o Parthenώn Film Festival – Δείτε το πρόγραμμα!

To 7o Pathenώn Film Festival επιστρέφει για Σινεμά στο Χωριό με ένα κινηματογραφικό αφιέρωμα στο ταξίδι!   Tο Parthenώn Film Festival – Σινεμά στο Χωριό επιστρέφει στις 8-10 Ιουλίου στον Παρθενώνα Χαλκιδικής με ένα κινηματογραφικό αφιέρωμα με θέμα το ταξίδι.

thess

Επικαιρότητα