Η αγαπημένη σας ομάδα, οι αγαπημένοι σας αθλητές και όλες οι μεγάλες διοργανώσεις σε ένα μέρος. Διαβάστε τα τελευταία αθλητικά νέα για όλα τα αθλήματα στην Ελλάδα και τον κόσμο. Άρθρα για τις ομάδες τις Θεσσαλονίκης και ρεπορτάζ για τις τελευταίες αθλητικές  εξελίξεις σε όλα τα σπορ από την ThessNews.

Στο κάταμεστο Al Thumama Stadium της πρωτεύουσας του Κατάρ, Βέλγιο και Μαρόκο μονομάχησαν για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης ομίλων του Μουντιάλ. Ο Μπόνο λόγω στομαχικών διαταραχών έμεινε εκτός βασικής ενδεκάδας ενώ βρισκόταν κανονικά σε αυτήν κάτι που σίγουρα

Μουντιάλ 2022: Καταγγέλουν σκάνδαλο με τον κλιματισμό στο ΗΠΑ-Αγγλία τα βρετανικά ΜΜΕ

Η FIFA αναφέρει ότι δεν υπήρχαν προβλήματα με τον κλιματισμό του γηπέδου κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Αγγλίας με τις ΗΠΑ, παρότι αρκετοί από τους παίκτες του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ παραπονέθηκαν ότι έκανε πολύ ζέστη και ρεπορτάζ τονίζουν ότι ο

26.11.2022 |11:01 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Με το μυαλό στον «Θεό» νίκησαν το Μεξικό – Δήλωσε παρών ο μικρός μάγος

Το Lusail Iconic Stadium  φιλοξένησε μια ανάμέτρηση που έμελε να βάλει την  Αργεντινή στο κόλπο της πρόκρισης και το Μεξικό, μόνο με ένα μικρό θαύμα να έχει ελπίδες για πρόκριση.   Οι παίκτες του Μεξικού ξεκίνησαν το ματς με τη

26.11.2022 |8:12 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Ο ασταμάτητος Μπαπέ έστειλε τη Γαλλία στους «16»

Με το μεγάλο της αστέρι, Κιλιάν Μπαπέ, να σκοράρει δύο φορές, η Γαλλία νίκησε 2-1 τη Δανία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου στο στάδιο «974» της Ντόχα κι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε μαθηματικά την πρόκριση

26.11.2022 |4:13 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Ξέσπασε φωτιά κοντά στο στάδιο που θα φιλοξενήσει το Αργεντινή – Μεξικό

Οι αρχές του Κατάρ, επιβεβαίωσαν ότι ξέσπασε πυρκαγιά σε υπό κατασκευή κτίριο κοντά στο στάδιο που θα διεξαχθεί το Αργεντινή – Μεξικό σήμερα το βράδυ.   Η πυρκαγιά ξεκίνησε λίγο μετά το μεσημέρι τοπική ώρα σε ένα νησί που αποτελεί

26.11.2022 |3:05 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Ελπίζει σε πρόκριση η Αυστραλία, 1-0 την Τυνησία

Βάσιμες ελπίδες πρόκρισης στους «16» του Μουντιάλ 2022, απέκτησε η Αυστραλία, καθώς για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου, επικράτησε με 1-0 της Τυνησίας, χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ντιούκ στο 23ο λεπτό.   Πλέον, τα «καγκουρό», έχουν τρεις

26.11.2022 |10:32 πμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μπακς – Καβαλίερς: Τα 9 καρφώματα και οι 38 πόντοι του απολαυστικού Αντετοκούνμπο (VIDEO)

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, οι Μιλγουόκι Μπακς, επικράτησαν άνετα με 117-102 των Κλίβελαντ Καβαλίερς, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να καρφώνει εννέα φορές στο καλάθι των φιλοξενούμενων, ισοφαρίζοντας το σχετικό ρεκόρ του, στο κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη.   Ο Έλληνας άσος, ήταν

25.11.2022 |10:56 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Άσφαιροι οι Άγγλοι – Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Αμερική

Το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την ομάδα των ΗΠΑ να αμύνεται στα κέντρο του γηπέδου σε ένα παιχνίδι με αργό τέμπο. Η Αγγλία θα προσπαθήσει να βγει μπροστά κάτι που θα καταφέρει στο 10ο λεπτό όταν ο Μπέλινγκχαμ θα

25.11.2022 |7:41 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Άρης: Στην ανέγερση του Νέου Μουσείου Ολοκαυτώματος τα έσοδα από το φιλικό με τη Μακάμπι Χάιφα

Με ανακοίνωσή της, η ΠΑΕ Άρης θέλησε να γνωστοποιήσει πως τα έσοδα από το επικείμενο φιλικό με τη Μακάμπι Χάιφα, θα διατεθούν υπέρ της ανέγερσης του Νέου Μουσείου Ολοκαυτώματος της Θεσσαλονίκης.   Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Άρης: «Την Κυριακή

24.11.2022 |10:55 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Μια Βραζιλία να την πιεις στο ποτήρι με τον Ριτσάρλισον να «πυροβολεί» κατά ριπάς

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα, οι δύο ομάδες δεν μας χάρισαν κάτι το αξιοσημείωτο, με την Βραζιλία να μην μπορεί να διασπάσει την Σέρβικη άμυνα και τους Σέρβους να έχουν ένα ιδιαίτερα αργό επιθετικό transition όταν έκλεβαν την μπάλα. Οι

24.11.2022 |8:16 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Πορτογαλία – Γκάνα 3-2: Φοβερό ματς με πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο και ιστορικό Ρονάλντο

Σε ένα φοβερό ματς, η καταιγιστική Πορτογαλία αντέδρασε εξαιρετικά στην ισοφάριση της μαχητικής Γκάνας και απέδρασε με τη νίκη. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έγραψε ιστορία, αφού έγινε ο πρώτος παίκτης που σκοράρει σε πέντε διαφορετικά Μουντιάλ, ενώ Ζοάο Φέλιξ και Ραφαέλ

24.11.2022 |2:27 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΠΑΟΚ: Στην Κύπρο η «μίνι» προετοιμασία του Δικεφάλου – Με ποιες ομάδες έκλεισε φιλικά

Στην Κύπρο θα προετοιμαστούν οι ποδοσφαιριστές του ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος, που θα κάνει restart μετά το τέλος του Μουντιάλ. Εκεί, ο “Δικέφαλος” θα δώσει τρία φιλικά παιχνίδια, αντιμετωπίζοντας την Ασντόντ από το Ισραήλ, τον Άρη Λεμεσού και την ΑΕ Λεμεσού. Το PAOK24 κάνει focus στις τρεις

24.11.2022 |2:14 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Ο Εμπολό σόκαρε τη γενέτειρα του

Η Ελβετία άρχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο Μουντιάλ 2022, καθώς στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου, επικράτησε με 1-0 του Καμερούν. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα, σημείωσε ο Μπρεέλ Εμπολό στο 48ο λεπτό. Η αναμέτρηση διεξήχθη στην πόλη Αλ

24.11.2022 |1:07 μμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Ανέτρεψαν το σκορ και προάγουν πολιτισμό οι Ιάπωνες (ΦΩΤΟ)

Το χθεσινό κάζο της Γερμανίας κέντρισε το ενδιαφέρον όλων των ποδοσφαιρόφιλων μετά την επική ανατροπή και ήττα σοκ που υπέστησαν από τους Σαμουράι της Ιαπωνίας. Όλα κυλούσαν ομαλά για την ομάδα του Φλικ αφού τα Πάντσερ, στο πρώτο ημίχρονο είχαν

24.11.2022 |10:40 πμ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μουντιάλ 2022: Χρησιμοποίησε κιάλια για να περάσει αλκοόλ στο γήπεδο (VIDEO)

Το Μεξικό αντιμετώπισε την Πολωνία την Τρίτη σε ένα ματς που έληξε ισόπαλο (0-0). Εκεί ένας οπαδός του Μεξικού «εφηύρε» έναν μοναδικό τρόπο για να απολαύσει το αλκοολούχο ποτό του μέσα στο γήπεδο. Στο βίντεο το οποίο έγινε viral στα