Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Γ. Μπαντής: Οφειλές 26 – 30 εκατ. ευρώ για 1500 επαγγελματίες ποδοσφαιριστές

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

02/11/2021 8:06 μμ

Γ. Μπαντής: Οφειλές 26 – 30 εκατ. ευρώ για 1500 επαγγελματίες ποδοσφαιριστές

Ο Πρόεδρος του Πανελλήνιου  Συνδέσμου Ποδοσφαιριστών Γιώργος Μπαντής εμφανίστηκε στην εκπομπή της Ερτ3 ‘’Ο Κόσμος των Σπορ’’

Γράφει THESSNEWS-DESK

Ο Πρόεδρος του Πανελλήνιου  Συνδέσμου Ποδοσφαιριστών Γιώργος Μπαντής εμφανίστηκε στην εκπομπή της Ερτ3 ‘’Ο Κόσμος των Σπορ’’ και έδωσε λεπτομέρειες για τις εκκρεμείς υποθέσεις ποδοσφαιριστών και το πάγιο αίτημα του Συλλόγου στον Υφυπουργό Αθλητισμού Λ. Αυγενάκη, καθώς παρά τις τελεσίδικες αποφάσεις δεν υπάρχει κάποια κινητικότητα στο συγκεκριμένο θέμα

Μετά την τραγική απώλεια του Νίκου Τσουμάνη ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα Πόντου με θητεία σε ομάδες της SuperLeague, ήρθαν στο προσκήνιο ξανά οι υποθέσεις 1500 ποδοσφαιριστών αναφορικά με οφειλές συνολικά 26 – 30 εκατ. ευρώ.

Δείτε αναλυτικά τι ανέφερε ο Γ. Μπαντής:

Θέλετε να μένετε ενημερωμένοι για τις εξελίξεις της επικαιρότητας;

Διαβάστε όλα τα τελευταία νέα από την Θεσσαλονίκη & την Ελλάδα, τη στιγμή που συμβαίνουν.

Μοιράσου το:

Σχετικά με τον αρθρογράφο THESSNEWS-DESK

Η συντακτική ομάδα του ThessNews.gr αποτελείται από επαγγελματίες δημοσιογράφους, τα αποκλειστικά ρεπορτάζ των οποίων έχουν αναπαραχθεί από το σύνολο των ηλεκτρονικών και των έντυπων Μέσων ενημέρωσης της επικράτειας.

/ Δείτε ακόμα

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

5.12.2021 10:13 μμ

Η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ για τη 12η αγωνιστική της Superleague 1. Η Ένωση άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σιμάνσκι, αλλά κράτησε μέχρι τέλους το προβάδισμα, παρά τις ευκαιρίες του Τριφυλλιού στο

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

5.12.2021 9:38 μμ

Πραγματοποιώντας ακόμα μία ουσιαστική εμφάνιση, ο Άρης επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 για τη 12η αγωνιστική της Superleague, πετυχαίνοντας την τρίτη διαδοχική νίκη του σε όλες τις διοργανώσεις. Το γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 41ο λεπτό, ύστερα

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

5.12.2021 8:55 μμ

Ο Στέβαν Γέλοβατς άφησε την τελευταία του πνοή την Κυριακή (05/12), λίγες εβδομάδες μετά από την κατάρρευσή του στο κλειστό των Άνω Λιοσίων στη διάρκεια προπόνησης της ΑΕΚ που παραμένει σε κατάσταση σοκ. Δυστυχώς, ο Στέβαν Γέλοβατς ήταν μόλις 32

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

5.12.2021 7:32 μμ

Ο Άρης πέτυχε την 4η νίκη στο Πρωτάθλημα συντρίβοντας το Περιστέρι. Oι φίλαθλοι έδωσαν φτερά στην ομάδα τους και οι Κέλι, Ουίλιαμς ήταν οι ηγέτες για την ομάδα τους…   Ο Άρης για έναν ακόμη αγώνα είχε να αντιμετωπίσει την

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

5.12.2021 5:57 μμ

Ο Δικέφαλος δοκιμάζεται εκτός έδρας απέναντι στον Ιωνικό με το αποτέλεσμα να βρίσκεται στο 2-1 και την καταπληκτική κεφαλιά του Κάρολ Σφιντέρσκι στο 18′, η ισοφάριση έγινε από τον Κάνιας στο 20′ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

5.12.2021 4:25 μμ

Άγριες σκηνές ξύλου εκτυλίχθηκαν σε αγώνα ποδοσφαίρου ανάμεσα στην Τερψιθέα Γλυφάδας και τον Ηρακλή Περιστερίου με πέντε παίκτες να καταλήγουν στο νοσοκομείο. Σύμφωνα με καταγγελίες της ομάδας του Ηρακλή Περιστερίου οπαδοί από την πλευρά των γηπεδούχων επιτέθηκαν σε άτομα που