ΠΑΟΚάρα όπως πέρσι – Άλωσε το Καραϊσκάκης και έσπασε το αήττητο του Ολυμπιακού

ΑΘΛΗΤΙΚΑ 13.7.2020 | 00:03 Στείλτε το με email Εκτυπώστε το

THESSNEWS-DESK

Με την ψυχολογία στα ύψη μετά τη νίκη στο CAS, ο ΠΑΟΚ έκανε το 2 στα 2 εναντίον του Ολυμπιακού, νικώντας αυτή τη φορά μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου.

Οι παίκτες του Αμπέλ Φερέιρα θύμησαν την περσινή χρονιά και πήραν ένα σπουδαίο διπλό μέσα στον Πειραιά. Οι ασπρόμαυροι είχαν πολλές ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο με τον Μπίσεσβαρ ή τον Γιαννούλη στην επανάληψη όμως πέτυχαν το πολυπόθητο γκολ στο 90 με τον Μιχάι.

Μετά από υπέροχη προσπάθεια του Μαουρίσιο και σέντρα στο Ροντρίγκο, ο Μιχάι με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 92′, ο Πασχαλάκης έβγαλε εντυπωσιακά εξ επαφής σουτ του Χασάν, ο ίδιος πέτυχε γκολ στο 95′ αλλά υποδείχθηκε ορθώς οφσάιντ, έτσι το 0-1 έμεινε ως το τελικό σκορ.

Ο ΠΑΟΚ με τη νίκη του παρέμεινε στο +3 από την ΑΕΚ την οποία αντιμετωπίζει στο ΟΑΚΑ την Τετάρτη θέλοντας δύο αποτελέσματα για να καπαρώσει ουσιαστικά την δεύτερη θέση.

Ολυμπιακός: Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Σισέ, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Γκιλιέρμε (Φορτούνης 62′), Βαλμπουενά (Ραντζέλοβιτς 86′), Μασούρας (Μπρούνο 62′), Ελ Αραμπί (Χασάν 77′).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ίνγκασον (Μιχάι 46′), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ελ Καντουρί (Εσίτι 79′), Μαουρίσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ (Στοχ 72′), Τζόλης (Λημνιός 79′), Άκπομ