Ήττα για τον καλό Άρη στον Πειραιά – Άδικο το 4-2 από τον Ολυμπιακό

ΑΘΛΗΤΙΚΑ 19.1.2020 | 21:45 Στείλτε το με email Εκτυπώστε το

THESSNEWS-DESK

Ο Άρης παρά τις απουσίες του ήταν πολύ καλός απέναντι στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.

Οι κίτρινοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και θα μπορούσαν να σκοράρουν στο πρώτο εικοσάλεπτο όμως στάθηκαν άτυχοι στην τελική προσπάθεια.

Ένα εκρηκτικό δίλεπτο για τον Ολυμπιακό έφερε το 2-0 μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά σε στημένη φάση ο Γκιλιέρμε έκανε στο 22ο λεπτό το 1-0 σκοράροντας μετά την επιστροφή του στην ενδεκάδα. Δύο λεπτά αργότερα ένα λάθος του Δεληζήση έδωσε την ευκαιρία στους ερυθρόλευκους να κάνουν πολύ εύκολα το 2-0 με τον Ελ Αραμπί.

Οι γηπεδούχοι έμοιαζαν να θέλουν διακαώς και τρίτο γκολ στο ημίχρονο όμως ο Άρης ήταν αυτός που κατάφερε να μειώσει. Ο Ματίγια εκτέλεσε στο 37ο λεπτό φάουλ από τα δεξιά και ο Ρόουζ να σκοράρει.

Τελικά το ημίχρονο έληξε με τον ΟΣΦΠ να προλαβαίνει να σκοράρει με εξαιρετική κίνηση και σουτ του Ελαμπντελαουί και να γράφει το 3-1.

Σε πιο χαλαρούς ρυθμούς το δεύτερο ημίχρονο με τον Άρη να προσπαθεί να μειώσει το σκορ όμως τον Ολυμπιακό να κάνει το 4-1 με πέναλντι του Βαλμπουενά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντιγκινί στο 83΄.