ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΟΦΗ-Άρης 1-1

ΑΘΛΗΤΙΚΑ 14.12.2019 | 18:05 Στείλτε το με email Εκτυπώστε το

ΤHESSNEWS-DESK

Άνοιξε το σκορ με Ιντέγε ο Άρης στην Κρήτη. Ισοφάρισε ο Βαζ για τον ΟΦΗ. Ωραίο ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες στα πρώτα 45 λεπτά.

Δυνατά μπήκαν οι κίτρινοι στον αγώνα που έκαναν τρεις φάσεις στο πρώτα 12 λεπτά. Στην τρίτη και... φαρμακερή ο Ιντέγε είδε την μπάλα να στρώνετε μπροστά του μετά από εκτέλεση κόρνερ και να πλασάρει εύστοχα για το 0-1.

Ο επιθετικός των κιτρίνων επέστρεψε στην ενδεκάδα μετά την τιμωρία του και σκόραρε προς τέρψιν των οπαδών του Άρη που περιμένουν όλο και περισσότερα τέρματα από τον πιο ακριβοπληρωμένο παίκτη της ομάδας.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν και βρήκαν τελικά το 1-1 με τον Βαζ στο 30ο λεπτό. Σε μια ακόμα καλή επίθεση των Κρητικών η μπάλα με καλή κυκλοφορία πέρασε από τα δεξιά στα αριστερά της επίθεσης ο Κοροβέσης κάνει το overlap, δίνει στον Βαζ στο ύψος του πέναλντι ο οποίος ανενόχλητος πλασάρει τον Κουέστα.

Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά δραστήριες, είχαν ευκαιρίες για το δεύτερο γκολ όμως το σφύριγμα του διαιτητή τις έστειλε ισόπαλες με 1-1 στα αποδυτήρια.