Ακυρώθηκε γκολ του ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις

ΑΘΛΗΤΙΚΑ 22.9.2019 | 19:31 Στείλτε το με email Εκτυπώστε το

THESSNEWS-DESK

Οριακή μεν αλλά απολύτως κατατοπιστική με το VAR η φάση στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όπου ο ΠΑΟΚ πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μίσιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Άκπομ έπιασε την πρώτη κεφαλιά-πάσα στο δεύτερο δοκάρι και τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ. Ο Ολλανδός έπιασε την κεφαλιά η οποία πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Λέο Μάτος έστειλε την μπάλα στην άδεια εστία.

Ο επόπτης όμως είχε σηκωμένη την σημαία του για οφσάιντ του Μπίσεσβαρ με τον Σιδηρόπουλο να εμπιστεύεται και το VAR καθώς η φάση στα πρώτα ριπλέι έδειχνε οριακή. Όμως εστιάζοντας σωστά οι διαιτητές στην εικόνα φάνηκε ξεκάθαρα και μέσα από την μετάδοση του PAOK TV, ότι ο Ολλανδός ήταν σε ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.

Στα υπόλοιπα λεπτά των καθυστερήσεων δεν άλλαξε τίποτα και οι δύο ομάδες πήγαν με το 1-1 στα αποδυτήρια που σημειώθηκε στα πρώτα έξι λεπτά της αναμέτρησης.