Παρουσίασε υποψήφιους η «Λαϊκή Συσπείρωση» για το δήμο Έδεσσας και την Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας

ΕΚΛΟΓΕΣ 2019 15.4.2019 | 10:19 Στείλτε το με email Εκτυπώστε το

Παρουσίασε υποψήφιους η «Λαϊκή Συσπείρωση» για το δήμο Έδεσσας και την Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας

ΤHESSNEWS-DESK

Η «Λαϊκή Συσπείρωση» πραγματοποίησε εκδήλωση - παρουσίαση των θέσεών της για τις επικείμενες τοπικές εκλογές & των υποψήφιων για το Δήμο Έδεσσας και την Περιφερειακή Ενότητα  Πέλλας στο κατάμεστο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Έδεσσας (Βαρόσι).

Η εκδήλωση άνοιξε με τοποθέτηση του υποψήφιου Δημάρχου Έδεσσας Μπάμπη Τσιτσάγκα, συνεχίστηκε με ομιλά του υποψήφιου Περιφερειάρχη Σωτήρη Αβραμόπουλου και ακολούθησαν χαιρετισμοί από τους υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους Γιάννη Μπούφκα και Αλέκο Ουγγρίνο.

Στη συνέχεια παρουσιάστηκαν οι υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι για τον Δήμο Έδεσσας και οι υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι για την Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας:

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι της “Λαϊκής Συσπείρωσης” στο Δήμο Έδεσσας:

1. Γαϊσίδης Παναγιώτης : Ιδιωτικός Υπάλληλος

2. Γαλαμάρας Θεόδωρος : Αγρότης

3. Γάτσος  Νίκος  : Οικοδόμος

4. Γεωργίου Κωνσταντίνος : Συνταξιούχος Δ.Ε.Η.

5. Γιάγκου Πασχαλίνα ( Λίνα ) : Αγρότισσα

6. Γκίρμπας  Ηλίας : Γεωπόνος - Αγρότης

7. Γούλιος  Ιωάννης : Μάγειρας

8. Δουϊτσης  Μανώλης : Εργαζόμενος στον Επισιτισμό

9. Θεοδώρου Μαρία : Εργαζόμενη στον Επισιτισμό

10. Θώμογλου Ευστρατία : Συνταξιούχος Βρεφονηπιοκόμος

11. Γκίνου Ελισσάβετ Βέτα : Συνταξιούχος Εργάτρια

12. Καραβίτης Συμεών ( Σίμος ) : Αγρότης

13. Καραθάνος Γιώργος : Οδοντίατρος

14. Κεσίσογλου Βασίλης : Συνταξιούχος Αυτοαπασχολούμενος

15. Κετικίδου  Αλέκα : Εργάτρια

16. Κωνσταντινίδης  Στέφανος : Μάγειρας

17. Ρώσση Χρυσάνθη : Τελειόφοιτος Οικονομικού

18. Κεσίσογλου Γιώργος : Βιομηχανικός Εργάτης

19. Κετικίδης Παύλος : Ελαιοχρωματιστής

20. Λυτρίδης Νίκος : Τελειόφοιτος Ηλεκτρολόγος-Μηχανικός

21. Μάντη  Μαρία : Αυτοαπασχολούμενη

22. Μαρίνος Δημήτρης : Συνταξιούχος Οικοδόμος

23. Μητσαράκη  Μαρίνα : Λογίστρια

24. Νούκα Ευτέρπη : Άνεργη

25. Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος : Αγρότης

26. Παπαϊωάννου Γιώργος : Αγρότης

27. Πασσαλής Αθανάσιος : Εργαζόμενος Δ.Ε.Η.

28. Πουρδάνης Αντώνης : Πτυχιούχος Δομικών Έργων - Ιδιωτ.Υπάλληλος

29. Φουνταλή Χριστίνα : Πτυχ/χος Πληροφορικής,ΥπάλληλοςΤηλεπικοινωνιών

30. Ρώσση-Κωνσταντινίδου Ελένη : Άνεργη

31. Σαλονικίδου Αναστασία ( Τασούλα ) : Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός

32. Σανίδας Αργύρης : Γιατρός, ειδικευόμενος Γενικής Ιατρικής

33. Σαπουνάς Ευάγγελος : Σιδεράς

34. Σαπουντζή Αναστασία :  Οικιακά

35. Σουρουτζόγλου Γεωργία : Οικιακά

36. Συμεωνίδης Νίκος : Γεωπόνος

37. Τζόρου Μαρία : Συνταξιούχος Γιατρός-Πνευμονολόγος

38. Τουρλάκης Πέτρος : Οδηγός Διεθνών Μεταφορών

39. Τύπος Χριστόδουλος : Αγρότης

40. Φουνταλής Μιχάλης : Συνταξιούχος Δ.Ε.Η.- Δημ. Σύμβουλος Δ. Έδεσσας

 

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι από την Π.Ε. Πέλλας:

1. Γκίρμπας Σταύρος

2. Καλαιτζής Μιχάλης

3. Μπούφκας Γιάννης

4. Ουγγρίνος Αλέκος

5. Παπαδοπούλου Ελένη

6. Φουνταλή Αναστασία

7. Χατζηβασιλειάδου Καίτη

THESSNEWS / NEWSLETTER


Επάνω